Як створити сценарій для ролика за допомогою ChatGPT — фреймворк з 4 кроків
Денис Логвиненко

Щоб зекономити час та гроші, у креативній індустрії все частіше вдаються до використання ШІ-інструментів. ChatGPT допомагає створювати брифи, бренд-стратегії, технічні завдання та безпосередньо контент.

Денис Логвиненко, Managing Partner агентства Havas Digital, поділився досвідом використання ChatGPT для розробки відеосценарію. У матеріалі він визначає основні принципи роботи з чатботом, ділиться порадами щодо маркетингової складової та пропонує конкретний фреймворк взаємодії з ШІ при створенні відео.

Три основні принципи роботи з ChatGPT
 1. Ціль як база. Ви маєте чітко визначити ціль контенту, який створюєте за допомогою платформи. Наприклад, збільшити впізнаваність бренду, підвищити продажі чи поінформувати про новий продукт/послугу. Без цього видача ChatGPT від початку може бути нерелевантною.
 2. Конкретика, конкретика і ще раз конкретика. Чим чіткішою буде інструкція, тим ефективніше працюватиме ШІ. Прописуйте усе якомога детальніше, але пам’ятайте, що СhatGPT — це платформа, яка відкрито користується даними, що були завантажені. Це означає, що ви ніколи не дізнаєтеся, хто і коли зможе побачити ваші дані при введенні запиту.
 3. Повторюємо по колу. Навряд чи з першого разу вам вдасться отримати необхідний результат. Вносьте корективи, давайте зворотний зв’язок. Не забувайте, що ШІ-інструмент — не людський мозок, тому потрібно буде працювати з ітераціями.
У роботі з ChatGPT головне — логічність запиту та увага до деталей.
Базові правила створення сценарію

Хочете, щоб ваше відео не проскролили в стрічці соціальних мереж? Ось декілька важливих пунктів:

 • Увагу можна втримати лише завдяки першим трьом секундам. Не зацікавили — ваше відео проскролили.
 • Сторітелінг ніхто не скасовував. Але не варто створювати сторітелінг заради сторітелінгу. Не забувайте, що ваш продукт/послуга розв’язують якусь проблему аудиторії — і це головне. Не перемудруйте, бо так з’являються проєкти, які не працюють на досягнення цілей.
 • Стислість. Це головна запорука того, що відео додивляться до кінця. Віднайдіть фокус і притримуйтеся його.

Одразу згадався Юджин Шварц з книгою «Проривна реклама». Там він дає корисні поради щодо основ маркетингу та копірайтингу. Ось п’ять, які є основою для усіх комунікацій:

 1. Думайте про своїх клієнтів як про людей з власними історіями та уявленнями.
 2. Пишіть так, щоб створити сильний образ у свідомості клієнта. Але водночас не забувайте про простоту комунікації. Ваше повідомлення має бути легким для розуміння. Уникайте корпоративного жаргону та модних слів, які можуть заплутати.
 3. Враховуйте приховані бажання своїх клієнтів. Цільова аудиторія має приховані бажання, страхи та мрії. Завдання — виявити та використати ці внутрішні мотиви в комунікації. Інтегруючи їх у повідомлення, ви збільшуєте ймовірність, що ваша комунікація матиме потужний ефект.
 4. Пам’ятайте, що ваші клієнти мають різний бекграунд. Вони можуть як нічого не знати про продукт, так і бути експертами в цій темі. Підлаштуйте комунікацію під рівень обізнаності клієнтів. Говоріть про їхні проблеми і пропонуйте відповідні рішення.
 5. Уникайте жорстких формул і зосередьтеся на основних принципах маркетингу та психології клієнтів. Будьте готовими адаптуватися до змін, але враховуйте, які саме чинники спонукають споживачів до дії.

Ми розглянули базові правила взаємодії з ШІ та визначили власні маркетингові орієнтири. Тепер перейдемо до створення сценарію за допомогою ChatGPT на практиці.

Фреймворк створення сценарію
 1. Задаємо напрямок. Встановіть роль для ChatGPT. Наприклад, ви можете написати, що він має стати:
 • сценаристом у комедійному жанрі для написання сценарію для ролика на Youtube;
 • креатором з агентства, який розуміє поведінку покоління Z і здатен генерувати віральний контент.
 1. Ділимося знаннями. На цьому етапі потрібно розказати максимум інформації про ваш бренд. Зокрема, вкажіть його назву та основні відомості про нього, продукти та послуги. Розкажіть, яку проблему ви розв’язуєте та яка у вас ЦА. Перелік питань може бути довгим, усе залежить від цілі відео. Головне завдання цього етапу — максимально занурити ChatGPT у розуміння бренду.
 2. Нарощуємо кількість деталей. Тут ми зупиняємося й прописуємо ціль відео (продаємо, навчаємо, надихаємо, смішимо тощо). Подумайте, що конкретно має відчути та зробити людина після перегляду. Також вкажіть побажання щодо перших трьох секунд. Сценарій має бути таким, щоб людина не проскролила відео. Додайте деталі, що ви хотіли б бачити у відео. Якщо вводите персонажа, потрібно якомога детальніше його описати, і тоді ШІ підлаштує можливий сценарій.
 3. Отримуємо драфт і вносимо корективи. Від самого початку зробіть запит на декілька варіантів сценарію і порівняйте їх. Визначте, що вам сподобалося і не сподобалося. Дайте чіткі коментарі. Це можуть бути як корективи до самого сценарію (наприклад, не вистачає гумору), так і до окремого речення (недостатньо надихає). Вносимо конкретику, поки не отримаємо бажаний фінальний результат.

Також не варто забувати про юридичні аспекти використання ШІ-платформ. Перш ніж використовувати створений контент, добре ознайомтеся з усіма ризиками.

ШІ-платфор-ми для створення відео

Коли сценарій готовий, можна скористатися ШІ-платформами для створення відео:

 • Pictory.ai — спеціалізується на автоматичному створенні відеороликів на основі тексту.
 • Vidyo.ai — платформа для автоматизації процесу створення коротких кліпів з довгих відео з шаблонами, підписам та емоджі.
 • ZebraCat.ai — допомагає створювати відео на основі власних відеоматеріалів, вбудованих стокових відеоматеріалів або з нуля за допомогою ШІ.
 • Synthesia — інструмент, що допоможе синтезувати голос для озвучки відео, обрати аватара на заміну актора або навіть створити власного.
 • Descript — універсальний інструмент для редагування відео та подкастів (має функції запису, транскрибування, редагування тощо).
 • Beatoven — дає можливість генерувати музику за допомогою ШІ на основі настрою у кожній частині відео чи подкасту.
Практикуйтеся та експериментуйте з підходами. Тільки в процесі постійних коректив можна зрозуміти алгоритми та віднайти шлях до гарного результату.
Схожі статті:
Квітень 27
2024
Легко не буде, але потрібно діяти. Чому важливо рекламуватися в кризу
Комунікаційні стратегії
Медійні матеріали
Квітень 8
2024
Релігія 2.0. Як епоха digital трансформує церкву
Квітень 22
2024
Економіка з екрану. Як поп-культура допомагає продавати більше
Креатив
Медіа
Напишіть нам
Що саме на нас чекає?
Коли починаємо?
З будь-якими запитаннями пишіть на sayhi@havaswwdigital.com.ua
Що саме на нас чекає?
Коли починаємо?