Боротьба з фейками бренду Żubrówka

Виклик

Через зростання обсягів продажів і впізнаваності бренду Żubrówka на українському ринку, локальні виробники почали випускати власну “Зубрівку” і тим самим розмивати унікальну перевагу і цінність оригінального бренду. При цьому бренд не встиг відбудувати походження Żubrówka і в багатьох споживачів немає чіткого зв’язку: “справжня Żubrówka може бути тільки з Польщі”. Тому наш споживач може пити іншу “Зубрівку”, думаючи, що це оригінал.

Для того, щоб виправити це й утримати свої позиції, Żubrówka вирішила провести кампанію в digital.

Цільова аудиторія

Цільова аудиторія Żubrówka - чоловіки середніх років (25-45). Вони багато в чому, зокрема й у споживанні, традиціоналісти. Але при цьому вони не сноби і відкриті до нового досвіду: вони дивляться телевізор, але також активно користуються соцмережами і месенджерами.

Чоловіки Żubrówka цінують справжні речі і не люблять, якщо їх намагаються обдурити: чи то брехлива новина, чи то реклама, чи то фейковий продукт. Вони цінують справжність і бекграунд, який стоїть за брендом, і ніколи не куплять підробку.

Цілі

Головним завданням для нас було не просто донести автентичність і автентичність польської горілки Żubrówka, а й розповісти, що всі інші “Зубрівки” – копії.

Крім того, важливо було зробити таку кампанію, яка виділить бренд на тлі загального галасу в категорії та змусить говорити про Żubrówka.

Інсайт

Ми не хотіли йти типовим сценарієм, де порівнюється два схожих продукти, але використовуючи один - село радіє, а з іншим - продовжує мити посуд. Не хотіли знаходити 10 відмінностей і кричати: "Ми хороші і справжні, а он та горілка - фейк". По-перше, користувачам це приїлося і вже не цікаво. По-друге, не витончено якось.

“Ми вирішили зачепитися за простий людський інсайт: ніхто не любить бути обдуреним і почуватися дурнем. Навіть у дрібницях. Коли, наприклад, дізнаєшся, що твої улюблені черевики родом не з Італії, а шиються десь під Житомиром."

Реалізація

Щоб викликати справжню неприязнь до фейків Żubrówka, ми вирішили їх нахабно прорекламувати. Для цього запросили зіркових двійників Анджеліни Джолі, Джейсона Стейтема, Джонні Деппа та самого Олега Винника. У роликах вони намагалися польською мовою розповісти про бренд. Але як і все фейкове, були так собі.

Етапи кампанії

Спочатку ми посіяли в соцмережах “злив бекстейджу” і новинні спільноти рознесли новину про те, що в Україну приїхала сама Анджеліна Джолі, “Механік” помічений на зйомках у Києві тощо. Це викликало шквал фейк-хейтингу, адже люди відразу помітили підступ.

 

Після цього ми запустили прероли з фейками і з меседжем “Копії потрібні, щоб нагадувати про оригінал. Справжня Żubrówka – тільки з Польщі.”

Результат

  • 4,3 млн
    охоплення
  • 149%
    трафік
Напишіть нам
Що саме на нас чекає?
Коли починаємо?
З будь-якими запитаннями пишіть на sayhi@havaswwdigital.com.ua
Що саме на нас чекає?
Коли починаємо?